Blog

Polecane narzędzia biznesowe

Każda firma ma swoje sprawdzone narzędzia, które pomagają w prowadzeniu biznesu. Poznaj nasze ulubione narzędzia biznesowe, z których korzystamy na co dzień w naszej agencji.

Agencja Fancybox działa na rynku od 2014 roku. W tym czasie testowaliśmy wiele narzędzi, które miały za zadanie pomóc w organizacji pracy z firmie. Na przestrzeni lat próbowaliśmy różnych rozwiązań, aż dotarliśmy do tych, z których obecnie korzystamy. Dla nas te rozwiązania sprawdziły się najlepiej. Mamy nadzieje, że w waszym przypadku również się przydadzą.

Komunikacja

Wcześniej korzystaliśmy z komunikatora Slack, którego miło wspominamy oraz polecamy. Jednak w trakcie rozwoju zespołu, potrzebowaliśmy czegoś innego i wybór padł na aplikację Discord, z której obecnie korzystamy. Jest to komunikator, który można zarówno pobrać na dysk, używać w przeglądarce i zainstalować sobie jako aplikacja na urządzenie mobilne.

Każdy z członków naszego zespołu ma założone konto, dzięki czemu można z nim porozmawiać na czacie, poprzez połączenie głosowe lub rozmowę wideo. Dużym plusem jest możliwość przesyłania plików, zdjęć, a nawet gifów 🙂 Każda z osób może zarządzać swoim kontem oraz spersonalizować swoje powiadomienia. W oknie czatu dostępna jest wyszukiwarka co daje możliwość przefiltrować wiadomości po danym haśle.

Discord daje możliwość podziału serwera na kanały tematyczne. Pozwala to zorganizować komunikację w zespołach należących do różnych projektów. Stworzenie grupowego czatu daje wiele możliwości i ułatwia szybki przepływ informacji.

Narzędzia Google

Zapewne większość zespołów zna narzędzia Google i ich możliwości. W naszej agencji najczęściej korzystamy z dokumentów Google, gdzie spisujemy poszczególne procedury, rejestry i zagadnienia. Pliki są łatwe w tworzeniu oraz segregowaniu informacji poprzez tworzenie skryptów i arkuszy. Na dysku Google można stworzyć wiele dokumentów, które w łatwy sposób można porządkować. Dużym plusem jest możliwość udostępniania plików różnym członkom zespołu lub klientom.

Chętnie korzystamy również z kalendarza Google, który porządkuje pewne informacje. Ustawienia powiadomień pozwalają pamiętać o terminach ważnych dla nas i naszych klientów.

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć również Google Analytics . Jest to darmowe narzędzie do analityki internetowej. Naszych klientów zawsze zachęcamy do założenia tam konta i chętnie pomagamy w integrowaniu go ze swoją stroną internetową.

Naszym klientom polecamy również zakładanie profilu Google Moja Firma, która jest darmowym narzędziem. Daje możliwość przekazywania swoim odbiorcom ważnych informacji takich jak godziny otwarcia placówki. To również świetne miejsce do zbierania opinii i komentarzy. Pomaga również przy pozycjonowaniu marki.

Jeśli wspominamy o pozycjonowaniu, to również niezbędne jest Google Search Console, które pozwala analizować widoczność strony w wyszukiwarce Google.

Zadania

Do zarządzania zadaniami i projektami używamy aplikacji ClickUp. My korzystamy z płatnych rozwiązań, ale jest też darmowa wersja więc można przetestować różne opcje. Prostszą alternatywą dla tego narzędzia jest Trello, z którego korzystaliśmy na początku naszej działalności.

Narzędzie ma dużo zaawansowanych funkcjonalności oraz możliwość integracji z zewnętrznymi aplikacjami. Najczęściej wykorzystywanymi opcjami jest możliwość tworzenie tablic, zadań, checklist, to-do-list. Warto dostosować aplikację pod swoje preferencje, tak by ułatwiło nam to planowanie zadań poszczególnych członków zespołu.

Analiza stron

Warto sprawdzać wydajność swojej strony. Do uzyskania raportów odnośnie do prędkości działania witryny warto korzystać z takich narzędzi jak

  • GTMetrix,
  • PageSpeed Insights,
  • yellowlab.tools.
  • web.dev

Przy analizie strony warto korzystać z Seoptimer. Jest to darmowe narzędzie, które dostarcza audyt SEO.

Jeśli chcesz wykonać test optymalizacji mobilnej należy wejść na stronę https://search.google.com/test/mobile-friendly i wpisać adres domeny. Narzędziem stworzonym przez Google jest również Test My Site dostępny pod linkiem – https://www.thinkwithgoogle.com/feature/testmysite/.

Każde z wyżej wymienionych narzędzi pokaże elementy, które należy poprawić w działaniu strony internetowej. Jeśli temat optymalizacji strony jest zbyt skomplikowany lub czasochłonny – chętnie pomożemy!

Księgowość

Księgowość to ważny element każdej firmy. Nasza spółka od lat korzysta z systemy Wfirma, który pomaga w analizie wydatków i przychodów. Narzędzie przeznaczone jest do wystawienia faktur. Ułatwia również komunikację z klientami w sprawie uregulowania płatności.
Wśród naszych klientów system Wfirma jest najczęściej wybieranym programem do księgowania. Tworząc sklep internetowy możemy zintegrować go z tym systemem ułatwiając wystawianie faktur i kontrolę rozliczeń.

Mamy nadzieje, że dzięki temu wpisowi poznacie nowe narzędzia biznesowe i spróbujecie ich wykorzystać u siebie w organizacji.