Pozycjonowanie Kielce

POZYCJONOWANIE KIELCE

Czym jest pozycjonowanie?Najprościej rzecz ujmując jest to umieszczanie naszej witryny, na jak najwyższej pozycji w liście wyszukiwań. Czy warto angażować środki w pozycjonowanie? To czy wyszukiwarka pokaże nas na 1, 2 bądź 3 miejscu, czy może na 8. lub 22. pozycji jest takie istotne? Nie ma co do tego wątpliwości. Wszelkie badania i statystyki wskazują na to, że strony www zamieszczone na pierwszych miejscach wyszukiwań są najchętniej „klikane” przez internautów. Tu zasada podobna jest do tej, która stosowana jest w sklepach samoobsługowych – najchętniej kupowane towary to te umieszczone na wysokości oczu. Je dostrzeżemy, jako pierwsze i po nie chętniej sięgamy. Ta zasada działa też w Internecie.

Samodzielne pozycjonowanie

Jak się pozycjonować? Są dwie drogi. Pierwsza, tańsza, ale wymagająca dużo czasu. Własnymi staraniami możemy systematycznie, najlepiej 2 – 3 razy dziennie zamieszczać unikatowe treści na naszej witrynie, unikać a najlepiej całkowicie wyzbyć się treści, o których zwykło się mawiać CTRL+C – CTRL+V, zadbać o atrakcyjność kanałów społecznościowych, powiązać je z witryną, systematycznie zarówno stronę www, jak i „społecznościowce” promować na forach i kanałach przypisanych do poszczególnych witryn społecznościowych. Może, że po 2 latach mechanizmy google, będą nas na tyle dobrze widział żeby pokazać nas na pierwszej stronie wyszukiwarki. Może!

Agencja SEM

Innym sposobem jest powierzenie tej misji wyspecjalizowanej agencji SEM (Search Engine Marketing – marketing w wyszukiwarkach) – kampanie linków sponsorowanych, pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Wybór może być pozornie oczywisty. Skoro wyszukiwarka pokaż agencję na pierwszej czy drugiej pozycji, to oznacza, że skoro jest na pierwsze, czy drugiej pozycji to sama się sprawnie wypozycjonowała. I tu rodzi się pytanie, czy jej pozycja to efekt naturalnego wzrostu, czy może sztucznie napompowana akcja marketingowa. Dlatego zachęcamy do wyboru lokalnej firmy pozycjonerskiej – tak, więc jeśli mieszkamy np. w Kielcach – wpiszmy w okno wyszukiwarki: pozycjonowanie Kielce.   To przede wszystkim umożliwi nam nie tylko bezpośredni kontakt, z usługobiorcą, ale również znacznie lepszy nadzór nad realizacją takiego procesu. Jest też szansa, że ktoś z bliskich czy znajomych osób korzystał już z takiej firmy i będzie nam łatwiej o opinie na jej temat. Skoro mowa o opinii, to dobrze sprawdzić też opinie na temat wybranej przez nas agencji w Internecie. Wpisując wspomniane – pozycjonowanie Kielce dopiszmy nazwę agencji, a po przecinku czy spacji, dodajmy słowo „opinie”. Te, które znajdziemy, również pomogą nam w decyzji, którą firmę wybrać. Minusem tego rozwiązania jest koszt. Ten wahać się może od kilkuset złotych miesięcznie do 40 a nawet 50 tysięcy za miesiąc. Znowu z pomocą przyjdzie Internet i wspomniana fraza – pozycjonowanie Kielce, tyle, że tym razem dopiszemy do niej cena lub koszt. Pozwoli nam się to zorientować z jakimi nakładami finansowymi musimy się liczyć. Podejmując decyzję musimy położyć na jednej szali czas, jaki mamy na rozwój firmy. Jeśli nam na nim nie zależy to możemy zdecydować się na samodzielne pozycjonowanie. To rozwiązanie obarczone jest nie tylko odsuniętym znacznie w czasie efektem, ale również licznymi błędami, jakie możemy popełnić. Na drugiej zaś szali kładziemy przykładowe „pozycjonowanie Kielce” i oddanie tej misji w ręce profesjonalistów. Ta opcja niestety bywa kosztowna, ale daje niemal pewność, że efekt zostanie osiągnięty. Serdecznie zapraszamy do współpracy.