Blog

Ile kosztuje strona internetowa? Wyjaśniamy

Wpis będzie aktualizowany a zależności od zmian występujących na rynku tworzenia stron internetowych, aby odpowiadał jak najbardziej faktycznym cenom w danym roku. Obecnie wyjaśniamy ile kosztuje strona internetowa w 2020 r.

Nie masz czasu na czytanie? Możesz szybko dostać od nas wycenę w ciągu 24 godzin. Prosimy o szybki kontakt przez formularz kontaktowy lub telefon do nas bezpośrednio.

Prowadzenie działalności w roku 2020 zobowiązuje osoby, firmy do wejścia na rynek sprzedaży produktów lub usług drogą internetową. Strona jako wizytówka już nikogo nie dziwi, wręcz osoby dążą do ich rozbudowy. Często można spotkać wiele integracji z zewnętrznymi usługami np. subskrypcje, integracje płatności, klasy wysyłkowe itp.

Pierwszym krokiem w utworzeniu nowej strony internetowej jest wyszukanie odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje strona internetowa? Zdawać by się mogło, że to pytanie jest proste i szybko dostaniemy jasną i klarowną odpowiedź wraz z wybraniem firmy do realizacji naszej nowej strony. Niestety nie tym razem, rynek jest przesiąknięty agencjami uważającymi się za firmy z doświadczeniem i pełną gamą realizacji stron i sklepów internetowych.

Cenniki dają słaby pogląd na to, co finalnie otrzymamy, fakt nie ma sensu pokazywać dziwnych specyfikacji z dość szczegółowym opisem, bo na ogół zwykły śmiertelnik tego nie zrozumie. Koniec końców wygra cena, to ona przekłada się na końcową decyzję wykonania strony u danej agencji internetowej.

Muszę Państwa przestrzec, cena nie decyduje o finalnym sukcesie strony internetowej, lecz doświadczenie programistów ją tworzących. Cena takiej załogi i wykonania strony u właśnie dobrych, nietanich programistów przełoży się na sukces w internecie.

Zatem, ile kosztuje strona internetowa, której Ty potrzebujesz?

Firma, aby udzielić Ci takiej informacji, potrzebuje od Ciebie konkretnych szczegółowych informacji na temat zakresu pracy do wykonania. Strona internetowa innej stronie nie równa i to jest fakt. Zwłaszcza, że każdy obecnie chyba na rynku, pragnie mieć swoją stronę www unikalną, aby osoby odwiedzające, pamiętali jej nazwę, domenę oraz kolorystykę, logo. Dokładnie w ten sposób, przez rozpoznawalność buduje się własny brand w sieci. Poznaj tworzenie stron internetowych w konkretnych etapach na naszej stronie oferty.

W czasie wolnym proponuje w państwa sytuacji siąść spokojnie w domu i pomyśleć czego faktycznie od strony www Państwo potrzebują. Czy może wystarczy strona zakodowana i uzupełniona w HTML 5? Co przełoży się na jej szybkość działania i mały koszt za serwer www. Niestety ta opcja nie umożliwi edycji treści w prosty sposób. Daje to spore ograniczenia dla przeciętnego użytkownika stron internetowych.

Dość popularnym na świecie sposobem jest spięcie wyglądu strony, układu graficznego, kreacji różnie w branży to się określa z jakimś panelem do zarządzania treścią w skrócie CMS. Popularnym systemem CMS obecnie jest WordPress, z uwagi na prostą edycję i szereg udoskonaleń, jakie oferuje po instalacji. Dodatkowym atutem jest oczywiście spora społeczność oraz duże sklepy z rozszerzeniami wtyczek, instalowanymi w prosty i przyjemny dla użytkownika sposób.

Wycena takich stron, różnić się będzie od siebie o nawet parę tysięcy złotych, mowa o całkowitym koszcie wykonania usługi. Stronę w HTML 5, uzupełnioną z szablonu, możemy dostać już za 600 zł, każda osoba z podstawową wiedzą jest w stanie ją wykonać i postawić na serwerze docelowym. Plusem tego rozwiązania, tak jak wspominałem szybkość działania, brak wymagań dotyczących serwera oraz nie martwimy się o aktualizację systemu CMS.

Koszt strony z wpiętym system do zarządzania treścią (CMS), mam na myśli tutaj CMS WordPress oraz z kupionym gotowym motywem to koszt nie mniej niż 999 zł. Koszt jest uzależniony od szczegółowej analizy potrzeb klienta, czy to będzie strona wizytówka do 5 podstron, czy może większa strona z rozbudowaną ofertą firmy.

Podstawowe wdrożenie szablonu WordPress:

 • z importem demo content,
 • ustawienie treści,
 • zmiana ustawień motywu,
 • aktualizacje wtyczek,
 • ustawienie podstawowego SEO,
 • włączenie zabezpieczeń,
 • optymalizacji szybkości ładowania bez ingerencji w kod szablonu

to koszt dokładnie 999 zł.

Dalsze zmiany po stronie takiej strony to już dość spora praca, gdybyśmy chcieli przeprowadzić optymalizacje pod Page Speed, to taki koszt wzrośnie dwukrotnie.

Normalna strona internetowa odpowiadająca podstawowemu biznesowi z pełną ofertą, zakładkami, grafikami, treścią to koszt od 1500 do 3000 zł.

Pamiętajcie, pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo ważne. Fajny artykuł do przeczytania przed stworzeniem strony www.

Self
5 StarsbyPrzemek
2020-04-09
Self
5 StarsbyPiotr
2020-04-09
Imię
Komentarz

FAQ

 1. Ile kosztuje strona internetowa?

  Koszt strony internetowej z systemem zarządzania treścią CMS WordPress na prostym motywie zaczyna się od 999 zł, oczywiście w zależności od potrzeb specyfikacji.

 2. Co z pozycjonowaniem takiej strony?

  Strona wizytówka dobrze zrobiona nie ma problemu, aby dobrze się indeksować w wyszukiwarce Google, proste działania dają fajne efekty dla lokalnego biznesu.

 3. Czy warto wybrać agencję?

  Polecamy wybór agencji interaktywnych z prostego powodu one nie znikają po zakończonym projekcie zawsze świadczą usługę pomocy, szkolenia w razie potrzeb.