Blog

aplikacja dedykowana

Dedykowana aplikacja internetowa
dla systemu czyste powietrze.

Zapewne większość z was jest posiadaczami aut i kojarzy system powiadomień SMS ze stacji kontroli pojazdów, w której ostatnio robiliśmy przegląd swojego samochodu. Jak to działa? Jeśli rok temu robiliśmy przegląd naszego pojazdu, diagnosta, który wykonywał badanie, mógł zapytać was o numer telefonu w celu wysłania SMS przed kolejnym terminem badania technicznego. Do czego nawiązuje? […]

Jak to działa? Jeśli rok temu robiliśmy przegląd naszego pojazdu, diagnosta, który wykonywał badanie, mógł zapytać was o numer telefonu w celu wysłania SMS przed kolejnym terminem badania technicznego. Do czego nawiązuje? O czym będzie ten wpis? Zaczynając o samochodach emitujących dwutlenek węgla do naszej atmosfery paradoksalnie, sam wpis traktuje o aplikacji, która przypomina klientom o wymianie filtrów w zakupionych oczyszczaczach powietrza.

Aplikacja internetowa napisana została dla innowacyjnego rozwiązania pod nazwą System Czyste Powietrze.

Czym jest System Czyste Powietrze oraz nasza dedykowana aplikacja internetowa, którą stworzyliśmy specjalnie dla nich? Sam system czystego powietrza to innowacyjny pakiet dla domów, biur, przedszkoli i innych instytucji, w skład którego wchodzi oczyszczacz powietrza, nawiewniki oraz inne akcesoria pomagające zachować czyste powietrze w pomieszczeniach.

Jak powszechnie wiadomo, wszystkie rzeczy mają swój czas przydatności, tak samo jest z filtrami, które zamontowane są w oczyszczaczach powietrza i cyrkulują je non stop, gdy działają obok nas. Przydatność niektórych z nich to trzy miesiące, sześć miesięcy, 12 miesięcy, każdy z nich jest inny, co skutkuje różnymi terminami wymiany. We współpracy z marką system czyste powietrze opracowaliśmy plan na stworzenie aplikacji, która będzie przypominała ich klientom za pomocą wiadomości e-mail oraz sms o tym, że powinni już pomyśleć o wymianie filtrów w swoich urządzeniach. W takich przypomnieniach zawarte są już linki do sklepu, gdzie klient może ponownie zakupić filtr, którego czas przydatności dobiega końca.

Jak działa ta aplikacja dedykowana?

Dla klienta, który właśnie zakupił oczyszczacz powietrza lub filtry, generowany jest unikalny kod, może go aktywować w momencie uruchomienia swojego urządzenia na stronie www Systemu Czyste Powietrze. System automatycznie zapisuje daty aktywacji kodu, co powinno wiązać się z datą uruchomienia urządzenia, sprawdza jakie filtry znajdują się w urządzeniu, odczytuje ich czas przydatności i na tej podstawie po upływie określonego czasu wysyła do klienta powiadomienia, że czas wymienić filtr w jego urządzeniu. Każde takie powiadomienie wysyłane jest jeden raz na adres mailowy oraz w formie SMS.

Klient w powiadomieniu dostaje nazwę urządzenia, nazwę filtra oraz linki, które kierują prosto do sklepu, gdzie można kupić zużyte już komponenty.

Technologie, jakie zostały użyte do projektu to interpretowany język skryptowy PHP wraz z frameworkiem Symfony w wersji 4.4, z uwagi na fakt braku wydania wersji 5.0 w tamtym czasie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na aplikacje dedykowane.

Artykuł przygotowany został przez programistę (backend developer) odpowiedzialnego za stworzenie i wdrożenie aplikacji dla firmy System Czyste Powietrze.